Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse

Vážení přátelé, zde v diskusi máte možnost slušného vyjádření se k problematice chovu českého staváka a věcem s ním spojených. Příspěvky kde by mělo snad i docházet k nějakému až napadání či reklamám budou smazány. Děkuji za respektování určitých pravidel.img_0432.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stavanie ČS

(MVDr. Jozef Tirpák, 22. 12. 2019 22:50)

Prajem chovateľom českých stavákov veľa zdravia, radosti a pohody v ich chove do roku 2020. Ja som chovateľom východoslovenských kotrmeliakov, ktoré chovám v Prešove v SR. Som súčasne predsedom Klubu chovateľov východoslovenských kotrmeliakov a ostatných kotrmeliakov orientálneho pôvodu. Náš klub zastáva názor, že kotrmeliaky majú kotrmelcovať, tak ako Vaše staváky stavať. Preto vyslovujem chválu Vášmu klubu za vyhlásenie súťaže o lietanie stavákov. Som niekoľko násobný víťaz našej klubovej súťaže v akrobatickom výkone a keďže u kamaráta som videl staváky "v plnom letovom nasadení" chcel som si to vyskúšať aj ja. Kamarát mi dal červenú sedlatú holubicu a k nej som si zohnal samca. Vychoval som tri mladé samce a dva z ich podľa mňa pomerne slušne stavali a lietali asi 15 minú bez pristátia. Neviem či som mal šťastie na dobrý genotyp, ale obaja rodičia skoro vôbec nelietali. Boli dosť lenivé. I napriek tomu mladé sa rozlietali a pomerne dobre stavali. Bolo by dobre, kedy ste mali viac chovateľov, ktorí by sa venovali aj tréningu letových schopností stavákov. Možno by tomu pomohla väčšia propagácia letu stavákov, ako to bolo v Chovateli v tomto alebo minulom roku. Možno Vám pomôže, keby ste sa pozreli na smernice pre preteky kotrmeliakov z nášho klubu uvedené na stránke vslkotrmeliak.wbl.
Držím Vám palce, aby všetky staváky stavali.
S pozdravom MVDr. Jozef Tirpák, Prešov

Sampioni

(Abresek, 29. 8. 2019 20:31)

Myslím že klub čs. S 200cleny a na sociálce s 1200 ks vybavených holubů si nemusí brát příklad z výstavy Kingu u násje to pouze organizací uvnitř klubu aleto si vyřešíme sami chovu zdar

Presentace vítězů a šampionů z výstav ČS

(Jaroslav Hlaváček, 11. 2. 2019 20:06)

Myslím, že byste měli z každé větší výstavy pořídit presentaci vítězů všech cen i s oceň. lístky, aby se každý zájemce mohl podívat, jak má ten který ráz vypadat. To by byla správná propagace toho nejlepšího v chovu ČS.
Vezměte si příklad z klubové výstav Klubu kingů 9.-10.2.2019 - King show Práče !Viz Diskuze na iFauna !!!
Hodně zdaru a zdraví !

Změna - návrh čehosi nového

(Bohuslav Potůček, 27. 10. 2017 15:31)

Vážení přátelé, dovoluji si povznést návrh do diskuse který by zde mohl být před diskutován, rád bych se na tuto možnost zeptal i na schůzi klubu Čs. Jelikož stránky navštěvuje několik set chovatelů českého staváka a i přesto jsou spokojeni se současným stavem stránek a nesnaží se být spolutvůrci tím, že poukáží na věci pozitivní ale i negativní, nepodpoří myšlenkou, popřípadě fotodokumentací svého chovu, tak bych se rád zeptal. Co by jste říkali tomu, že školení barev, typu atd., které je vždy směřováno k nějakému dni v měsíci březnu by se odehrálo přímo na "jevišti" a to při největší akci klubu, konkrétně při speciálce v prosinci, tak tedy v Kolíně – Štířatech. Myslím si, že nikde jinde nebude k dispozici takové množství českých staváků jako na speciálce. Výstavu jako takovou bych nechal pro veřejnost otevřenou v pátek odpoledne a v sobotu po celý den. V neděli by se nechala výstava otevřená už jen pro chovatele Čs a provedlo by se školení konkrétní barvy či typu. Dle toho co má klub v plánu akcí pro daný rok. Mimochodem i při tomto školení by mohli návštěvníci výstavu navštívit. Tuto změnu bych viděl zapracovanou již od CV Kolín - Štířaty 2018. Nevím jak až by to bylo náročné, ale nemyslím si, že by to změnilo nějak ráz nedělního dopoledne. Ne pro návštěvníky, protože těch tam v neděli při trzích moc není. Vesměs se potkáváme v hale pouze chovatelé Čs.

Klady.

• Velké množství holubů z kterých by se dalo vybrat to nejlepší v nabídce pro danou akci (barva – typ). Určitě by stačilo vybrat kolem 30ks pokud by šlo o barvu, prostě jen to TOP. Co se týče typu, vidím množství stejně. Protože to není o množství, ale o kvalitě.

• Chovatelé z větší dálky by nemuseli znovu absolvovat cestu do Kolína v březnu, navíc v době kdy většina chovatelů je už v sezoně, pokud tomu období zimy dovolí?

• Tito chovatelé sice zaplatí za ubytování, ale dle mého je to méně nákladné než cesta z jakékoli části ČR tam a zpět. Mimochodem, dle mého sledování tam 80% chovatelů ze soboty na neděli tak jako tak nocleh zajištěný má.

Možné zápory.

• Problém sehnat ubytování i když v době internetu a spoustě pensionů, ubytoven si to nemyslím.

• Nevím jak moc by byl problém postavit zhruba 30 děr v čele výstavy pro tuto akci v tento pro nás ojedinělý den. Ale tady problém nespatřuji.

Závěr:

Věřím tomu, že nový model našeho počínání na klubové úrovni a každá změna by mohla prospět k ještě větší atraktivitě a propagaci počínání klubu českého staváka. Zapracovat na novém modelu našeho výstavnictví, setkávání se a prohlubování našeho přátelství je to nejvíc, to, co by mělo našeho českého staváka posílit do dalších let. Ovšem při školeních by měl být slyšet především HLAVNÍ vzdělavatel klubu a to se údajně letos v březnu nedělo. Takto to nefungovalo! Což není až tak překvapivým zjištěním, ale spíše smutnou zprávou. Jestliže se sjedou přátelé ze všech částí ČR a poté se na školení které má nějaké zaměření nic nedozví, tak je to přinejmenším velký průser. A to víme jak to bylo. Nejdříve se akce odvolala z důvodu ptačí chřipky aby se nakonec na rychlo vše zase svolávalo. Prostě divočina, ale díky bratřím Bekům a výstavišti Kolín – Štířaty se nakonec akce konala.

To je z mé strany k této problematice, návrhu asi tak vše. Bohouš P.

Re: Změna - návrh čehosi nového

(Zdeněk Laštobvka, 29. 10. 2017 6:53)

Doporučil bych tento návrh vyzkoušet již letos (r.2017), čím dřív začneme s něčím novým, tím více času budeme mít na případné odstranění chybiček. Je to, dle mého soudu, pozitivní výzva.
Mnoho zdaru všem holubářům.

Zdeněk Laštovka z Mašťova

Re: Změna - návrh čehosi nového

(Josef Melichar, 30. 11. 2017 17:54)

Je to zajímavý nápad.Něco podobného jsem viděl na výstavě č.s. v Německu,ale tam měli vystavené výtěze jednotlivých variet.Něco z toho je vidět na obrázcích na těchto stránkách z výstavy,kterou jsme navštívili.Je třeba hlavně vůle pořadatelů,protože bourání výstavy leží na několika málo lidech a tím by možná měli více práce.Určitě bych tuhle myšlenku podpořil.Stavákům zdar.Josef Melichar

Odpověď

(Bohuslav Potůček, 28. 5. 2017 19:53)

Ahoj Igore, stavák je Mirka Kyšky. Možná se mýlím, ale poslední 2 – 3 roky tam dělá s těmito holubi parádu Mirek. Od nikoho jiného jsem je tam v tomto rozmezí let ještě neviděl. Mirek se tam s nimi každý rok umisťuje v málo chovaných rázech, ale je pravdou, že velmi líbivé holubi v této barvě a kresbě má i Láďa Vojta. S tím musím souhlasit. A ano, ta hlava je super. Bohouš

Dotázek

(Igor Žoudlík, 27. 5. 2017 18:42)

Ahoj Bohouši,
krásnej staváček. Není to náhodou holoubek Vládi Vojty? Asi ano viď? To je hlava takové si představuji na stavácích. Igor