Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse

Vážení přátelé, zde v diskusi máte možnost slušného vyjádření se k problematice chovu českého staváka a věcem s ním spojených. Příspěvky kde by mělo snad i docházet k nějakému až napadání či reklamám budou smazány. Děkuji za respektování určitých pravidel.img_0432.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sampioni

(Abresek, 29. 8. 2019 20:31)

Myslím že klub čs. S 200cleny a na sociálce s 1200 ks vybavených holubů si nemusí brát příklad z výstavy Kingu u násje to pouze organizací uvnitř klubu aleto si vyřešíme sami chovu zdar

Presentace vítězů a šampionů z výstav ČS

(Jaroslav Hlaváček, 11. 2. 2019 20:06)

Myslím, že byste měli z každé větší výstavy pořídit presentaci vítězů všech cen i s oceň. lístky, aby se každý zájemce mohl podívat, jak má ten který ráz vypadat. To by byla správná propagace toho nejlepšího v chovu ČS.
Vezměte si příklad z klubové výstav Klubu kingů 9.-10.2.2019 - King show Práče !Viz Diskuze na iFauna !!!
Hodně zdaru a zdraví !

Změna - návrh čehosi nového

(Bohuslav Potůček, 27. 10. 2017 15:31)

Vážení přátelé, dovoluji si povznést návrh do diskuse který by zde mohl být před diskutován, rád bych se na tuto možnost zeptal i na schůzi klubu Čs. Jelikož stránky navštěvuje několik set chovatelů českého staváka a i přesto jsou spokojeni se současným stavem stránek a nesnaží se být spolutvůrci tím, že poukáží na věci pozitivní ale i negativní, nepodpoří myšlenkou, popřípadě fotodokumentací svého chovu, tak bych se rád zeptal. Co by jste říkali tomu, že školení barev, typu atd., které je vždy směřováno k nějakému dni v měsíci březnu by se odehrálo přímo na "jevišti" a to při největší akci klubu, konkrétně při speciálce v prosinci, tak tedy v Kolíně – Štířatech. Myslím si, že nikde jinde nebude k dispozici takové množství českých staváků jako na speciálce. Výstavu jako takovou bych nechal pro veřejnost otevřenou v pátek odpoledne a v sobotu po celý den. V neděli by se nechala výstava otevřená už jen pro chovatele Čs a provedlo by se školení konkrétní barvy či typu. Dle toho co má klub v plánu akcí pro daný rok. Mimochodem i při tomto školení by mohli návštěvníci výstavu navštívit. Tuto změnu bych viděl zapracovanou již od CV Kolín - Štířaty 2018. Nevím jak až by to bylo náročné, ale nemyslím si, že by to změnilo nějak ráz nedělního dopoledne. Ne pro návštěvníky, protože těch tam v neděli při trzích moc není. Vesměs se potkáváme v hale pouze chovatelé Čs.

Klady.

• Velké množství holubů z kterých by se dalo vybrat to nejlepší v nabídce pro danou akci (barva – typ). Určitě by stačilo vybrat kolem 30ks pokud by šlo o barvu, prostě jen to TOP. Co se týče typu, vidím množství stejně. Protože to není o množství, ale o kvalitě.

• Chovatelé z větší dálky by nemuseli znovu absolvovat cestu do Kolína v březnu, navíc v době kdy většina chovatelů je už v sezoně, pokud tomu období zimy dovolí?

• Tito chovatelé sice zaplatí za ubytování, ale dle mého je to méně nákladné než cesta z jakékoli části ČR tam a zpět. Mimochodem, dle mého sledování tam 80% chovatelů ze soboty na neděli tak jako tak nocleh zajištěný má.

Možné zápory.

• Problém sehnat ubytování i když v době internetu a spoustě pensionů, ubytoven si to nemyslím.

• Nevím jak moc by byl problém postavit zhruba 30 děr v čele výstavy pro tuto akci v tento pro nás ojedinělý den. Ale tady problém nespatřuji.

Závěr:

Věřím tomu, že nový model našeho počínání na klubové úrovni a každá změna by mohla prospět k ještě větší atraktivitě a propagaci počínání klubu českého staváka. Zapracovat na novém modelu našeho výstavnictví, setkávání se a prohlubování našeho přátelství je to nejvíc, to, co by mělo našeho českého staváka posílit do dalších let. Ovšem při školeních by měl být slyšet především HLAVNÍ vzdělavatel klubu a to se údajně letos v březnu nedělo. Takto to nefungovalo! Což není až tak překvapivým zjištěním, ale spíše smutnou zprávou. Jestliže se sjedou přátelé ze všech částí ČR a poté se na školení které má nějaké zaměření nic nedozví, tak je to přinejmenším velký průser. A to víme jak to bylo. Nejdříve se akce odvolala z důvodu ptačí chřipky aby se nakonec na rychlo vše zase svolávalo. Prostě divočina, ale díky bratřím Bekům a výstavišti Kolín – Štířaty se nakonec akce konala.

To je z mé strany k této problematice, návrhu asi tak vše. Bohouš P.

Re: Změna - návrh čehosi nového

(Zdeněk Laštobvka, 29. 10. 2017 6:53)

Doporučil bych tento návrh vyzkoušet již letos (r.2017), čím dřív začneme s něčím novým, tím více času budeme mít na případné odstranění chybiček. Je to, dle mého soudu, pozitivní výzva.
Mnoho zdaru všem holubářům.

Zdeněk Laštovka z Mašťova

Re: Změna - návrh čehosi nového

(Josef Melichar, 30. 11. 2017 17:54)

Je to zajímavý nápad.Něco podobného jsem viděl na výstavě č.s. v Německu,ale tam měli vystavené výtěze jednotlivých variet.Něco z toho je vidět na obrázcích na těchto stránkách z výstavy,kterou jsme navštívili.Je třeba hlavně vůle pořadatelů,protože bourání výstavy leží na několika málo lidech a tím by možná měli více práce.Určitě bych tuhle myšlenku podpořil.Stavákům zdar.Josef Melichar

Odpověď

(Bohuslav Potůček, 28. 5. 2017 19:53)

Ahoj Igore, stavák je Mirka Kyšky. Možná se mýlím, ale poslední 2 – 3 roky tam dělá s těmito holubi parádu Mirek. Od nikoho jiného jsem je tam v tomto rozmezí let ještě neviděl. Mirek se tam s nimi každý rok umisťuje v málo chovaných rázech, ale je pravdou, že velmi líbivé holubi v této barvě a kresbě má i Láďa Vojta. S tím musím souhlasit. A ano, ta hlava je super. Bohouš

Dotázek

(Igor Žoudlík, 27. 5. 2017 18:42)

Ahoj Bohouši,
krásnej staváček. Není to náhodou holoubek Vládi Vojty? Asi ano viď? To je hlava takové si představuji na stavácích. Igor